Klocki dla dzieci – rozwój poprzez zabawę!

Szukając nowych zabawek edukacyjnych dla swojego dziecka, często zapomina się o klasycznych klockach. Układanie klocków zazwyczaj kojarzy się wyłącznie z prostą zabawą, jednak kryje się w nich o wiele więcej. To świetna rozrywka, ale i ogromna pomoc w rozwoju dziecka. Klocki dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można dawać je już najmłodszym pociechom, a do tego maluch może się nimi bawić na przeróżne sposoby. Jakie korzyści przynosi układanie klocków?

Dlaczego warto sprezentować swojemu dziecku nowy zestaw klocków?

Wymyślanie nowych zabaw z małym dzieckiem nie zawsze jest proste. Bywa tak, że wszystkie misie, lalki czy samochody już się znudzą i wtedy trzeba przygotować coś innego. Tu świetnie sprawdzą się przeróżne klocki, które pozwolą maluchowi bawić się na mnóstwo nowych sposobów. Z ich pomocą można zrobić tor przeszkód dla samochodów, domek dla swoich lalek czy misiów, zbudować wielki zamek czy stworzyć wiele innych konstrukcji. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia, która przy zabawie klockami bardzo mocno się rozwija. Dziecko musi myśleć kreatywnie i tworzyć coś z niczego, dzięki czemu jego mózg pracuje na najwyższych obrotach. Co więcej, uczy się także logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, bo musi zaplanować gdzie ułożyć dany klocek, aby stworzyć swoją budowlę.

Jakie zalety niesie ze sobą układanie klocków?

Klocki dla dzieci to świetna zabawa dla każdego malucha niezależnie od wieku. Dla młodszych dobrze sprawdzą się te w większej wersji, dla starszych można sięgnąć nawet po kultowe LEGO. Zabawa klockami to nie tylko rozwijanie kreatywności i wyobraźni, ale także sprawności manualnej u malucha. Układając klocki, dziecko może ćwiczyć swoją precyzyjność ruchów. Jest ona niezbędna, żeby nie burzyć budowli podczas układania, dlatego, choć na początku większość konstrukcji może się przewracać, to z czasem będzie tylko lepiej. Takie wyćwiczenie dłoni i koordynacji może później zaprocentować na przykład przy nauce pisania.